Co warto wiedzieć o poliwęglanie

poliwęglan

Na początek kilka rzucających się w oczy cech. Poliwęglan jest materiałem sztucznym, przezroczystym i bardzo odpornym na działanie czynników zewnętrznych. Z jednej strony znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie panuje znaczna różnica warunków otoczenia. Przykładem niech będą tutaj szyby, które montuje się w kaskach astronautów. Jednocześnie poliwęglan jest materiałem niezwykle odpornym na stłuczenie. Stosuje się go zatem jako osłonę wyrobów szklanych, między innymi naczyń wykorzystywanych w lokalach gastronomicznych, hotelach czy klubach. Z uwagi na swoją lekkość, wytrzymałość, a także transparentność poliwęglan lity stosuje się w lotnictwie i formule jeden.

Liczne zalety wyróżniające tworzywo poliwęglanowe przekładają się również na jego szerokie zastosowanie. Wiele różnych branż sięga po ten materiał, ponieważ jest trwały, przepuszcza dobrze światło, a jednocześnie wykazuje znacznie większą odporność na uszkodzenie niż szkło. Poliwęglan komorowy chętnie wykorzystują ogrodnicy i sadownicy. Pojawia się on tam, gdzie uprawie przyda się dobre nasłonecznienie, utrzymanie optymalnej temperatury oraz osłona przed wiatrem czy opadami. Materiał ten stanowi również ważny element projektów współczesnych ogrodów. Takie wyroby plastikowe mogą być także wykorzystane do kabin prysznicowych, drzwi oraz osłon werand przed wiatrem.
Poliwęglanem można wykończyć nie tylko domek letniskowy, ale także stworzyć stylową osłonę tarasu. Nic dziwnego, że sprzedaż poliwęglanu rośnie. Z biegiem lat przybywa bowiem pomysłów na wykorzystanie jego licznych zalet.