Tralki do balustrad łączone ze wstawkami z tworzywa

tralki do balustrad

Bezpieczne schody i antresole

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, czy zarządcą lub właścicielem wielopiętrowej i często uczęszczanej posiadłości – musisz zadbać o bezpieczeństwo na schodach i innych elementach położonych na wysokości. Elementem, który skutecznie zabezpiecza przed upadkiem są balustrady, na które składają się poręcze i tralki do balustrad.

Tralki do balustrad z metalu

Podstawową funkcją każdej balustrady jest zapewnienie nam ochrony. Dlatego też ważne jest, by balustrada powstała z najwyższej jakości materiałów, zapewniających trwałość i solidność konstrukcji przez wiele lat. Wysokiej jakości balustrady najczęściej powstają z metalu. Materiał ten, przede wszystkim wyroby kute, odporny jest na uszkodzenia mechaniczne i wpływ warunków atmosferycznych. Jednocześnie jest materiałem niezwykle plastycznym, dzięki czemu balustrady i tralki do balustrad mogą stanowić niezwykle atrakcyjne dopełnienie wyglądu wnętrza czy posesji.

Balustrada ozdobą wnętrza i domu

Obecne możliwości dają nam szerokie pole do popisu w kwestii elementów dekoracyjnych balustrad. Umiejętne połączenia różnych materiałów – metalu i drewna, metalu i różnorodnych tworzyw sztucznych – pozwala bowiem dostosować elementy kute do współczesności. W związku z tym, nowoczesne balustrady tworzone są coraz częściej przez tralki metalowe łączone ze wstawkami z tworzywa. Lekkie modele, wykonane z ciekawym zamysłem, o atrakcyjnym kształcie zdecydowanie poprawiają wygląd balustrady. Wkomponowanie w tralki metalowe kolorowych kompozytów, przezroczystych i barwnych tworzyw sztucznych mogą nadawać konstrukcjom różnorodny charakter.

Ciekawe kompozycje wykorzystujące tralki do balustrad

Tralki metalowe do balustrad połączone z tworzywami

  • przezroczystymi, białymi lub metalizowanymi nadadzą wnętrzu elegancji i klasy,
  • czarnymi, grafitowymi, białymi lub przezroczystymi w prostych formach – idealnie sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych,
  • przypominającymi kamienie szlachetne – będą spójne z koncepcjami wielu hoteli, pałacyków i willi,
  • o odważnej kolorystyce, uzupełnią wyraziste wnętrza wizjonerów i dusz artystycznych.

Wyraziste i niezwykle ozdobne tralki metalowe łączone z tworzywami sztucznymi z powodzeniem wypierają z wnętrz róże kute. To właśnie bowiem kwiaty z metalu do tej pory stanowiły jedną z bardziej wytwornych form wykończenia balustrad.