Tralki metalowe z wypełnieniem z poliwęglanu

tralki do balustrad

Tralki metalowe i szkło

Szkło jest materiałem pięknym, przezroczystym i o szlachetnym charakterze. Pod względem wizualnym poliwęglan prezentuje się równie dobrze. Każdy z tych materiałów doskonale łączy się z elementami metalowymi. Tak powstają zachwycające i lekkie pod względem wizualnym balustrady przy balkonach oraz tarasach. Tralki metalowe oraz szkło lub wyroby z tworzyw sztucznych to konstrukcja, która sprawdza się też jako balustrada przy schodach. Takie efektowne połączenie można wykorzystać i na inne sposoby.

Klasycznie i nowocześnie

Konstrukcje podobne do balustrad potrzebne mogą być i w domu. Metalowe elementy wraz z wypełnieniem z jednego z tych dwóch materiałów to idealne ścianki prysznicowe. Można wykorzystać takie połączenie także do stworzenia ścianek działowych. Metalowe tralki do balustrad i szkło mogą stworzyć efektowne zabezpieczenie pomieszczenia na antresoli. To pomysł pasujący do każdego wnętrza. W nowoczesnym budownictwie może być to konstrukcja minimalistyczna. Jeśli wykorzysta się do takiej balustrady wyroby kute ozdobne, to będzie pasować do wnętrz klasycznych. W nowoczesnych aranżacjach, zamiast szkła, można użyć poliwęglanu.

Elementy kute w konstrukcjach

Poliwęglan, czyli lekki i wytrzymały materiał, to doskonały wybór na zadaszenie tarasów. By konstrukcja była stabilna i solidna, potrzebne są jeszcze elementy metalowe. Tak wykonane zadaszenia mogą się znaleźć i poza budynkiem. Można wykonać osłonięte od góry przejście między budynkiem a garażem. Zadaszenie może znaleźć się też nad altaną ogrodową. Elegancko wygląda, jeśli w pobliżu znajdzie się coś jeszcze z poliwęglanu. Można np. wykorzystać elementy kute i ten materiał do zrobienia  barierki przy basenie. Warto zadbać o piękno swojego otoczenia. Jeśli takie jest zadaszenie altany, to najlepiej, jeśli jej ścianki zrobione są z metalu. Chodzi o spójność wizualną tej konstrukcji.

Uniwersalne tralki metalowe

To kilka pomysłów na wykorzystanie tralek z wypełnieniem z poliwęglanu lub szkła. Wystarczy bowiem rozejrzeć się po swoim domu czy ogrodzie, a pojawią się i inne pomysły. Tam, gdzie potrzebna jest konstrukcja lekka, elegancka, przezroczysta, warto wybrać takie materiały.